• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Maket bıçaklı cinsel saldırı girişiminde görüntülerde oynama iddiası

Olay, 13 Aralık 2020de merkez Yenişehir ilçesi Aydınlıkevler Mahallesindeki bir yazılım şirketinde meydana geldi. O.A., iş için il dışına çıkacaklarını söyleyip çalışanı H.C.yi iş yerine çağırdı. İş bitiminde O.A., ortalığı toplaması için H.C.yi mutfağa çağırdı. İddiaya göre, O.A., mutfaktaki bulaşıkları toplayan H.C.ye arkasından yaklaşıp saçından çekerek, öpmeye kalkıştı.
H.C. karşı koyarken, O.A. bu kez cebinden çıkardığı maket bıçağını boğazına dayadı. H.C., yere yatırıp kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürdüğü O.A.nın, bir yandan da bağırmaması için ağzını kapattığını, bu nedenle nefes almakta zorluk çekmesi üzerine saldırıya son verdiğini iddia etti. H.C., olayın ardından polis merkezine giderek O.A.dan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan O.A., sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
DOSYASI AĞIR CEZAYA GÖNDERİLDİ
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, şüpheli hakkında, tehdit, basit cinsel saldırı ile cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından, 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Mersin Adliyesi 19uncu Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın ilk duruşması görüldü.
Müşteki avukatı sanık O.A.nın işlediği suçun nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs suçu olduğunu belirterek, dosyanın Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesi ve ayrıca sanığın tutuklu yargılanması için talepte bulundu.
Müşteki avukatının talebini haklı bulan savcı mütalaasında sanık O.A.nın nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs suçundan ağır cezada yargılanmasını istedi. Mütalaayı değerlendiren mahkeme başkanı dosyayı ağır cezaya gönderdi. Davanın 2nci duruşması Mersin Adliyesi 9uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada tutuksuz sanık O.A. ve müşteki H.C., katılmazken taraf avukatları hazır bulundu.
TUTUKLU YARGINLANMASI TALEP EDİLDİ
Söz alan müşteki avukatı, sanığın güvenlik kamera görüntülerini değiştirdiğinin bilirkişi raporuyla belirlendiğini kaydetti. Şikayetçi avukatı, sanığın delil kararttığını savunarak, tutuklu yargılanmasını istedi. Sanık avukatı ise, müvekkilinin görüntüleri kendisinin sunduğunu dolayısıyla delil karartmanın söz konusu olmadığını söyledi. Avukatları dinleyen mahkeme, sanığın ruh sağlığıyla ilgili rapor alınması ve dosyada adı geçen tanıklar dinlenmesi için duruşmayı erteledi. DHA
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: