• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Johnson: Putin’in barbarca eylemleri tüm insanlığı test ediyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy telefonda görüştü. İngiltere Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Johnson’ın öğleden sonra Zelenskiy ile görüştüğü ifade edilerek, Johnson’ın Zelenskiy’i ve Ukrayna halkını cesaretlerinden dolayı övdüğü aktarıldı.
Açıklamada, “Başbakan, Putinin barbarca eylemlerinin sadece Ukraynayı değil tüm insanlığı test ettiğini söyledi. Liderler, Brent Reynaud ve sayısız masum Ukraynalının öldürülmesi ile Dniprorudne ve Melitopol Belediye Başkanlarının kaçırılmasını kınadı” denildi.
UKRAYNAYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Johnson’ın görüşmede İngilterenin Ukraynaya verdiği desteğin altını çizdiği aktarılan açıklamada, Johnson’ın salı günü başkent Londra’da yapılacak olan Ortak Sefer Gücü toplantısı da dahil olmak üzere Ukraynanın öz savunmasını desteklemek için daha fazla seçenek aramaya devam edeceği belirtildi.
Açıklamada ayrıca, Johnson’ın İngilterenin bu çatışmaya bir son vermek için Ukraynaya destek vermeye devam edeceğini vurguladığı aktarıldı.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: