• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Dünür cinayetinde istenen ceza belli oldu

Olay, geçen yıl 17 Mayısta Kuruçeşme Fatih Mahallesi 19. Sokakta meydana geldi. Murat Geçer (26) ile C.L. (21) dini nikahla evlendi. 9 ay evli kalan C.L., eşinden şiddet gördüğünü iddia ederek babasının evine döndü. Murat Geçer, olay günü C.L. ile görüşmek için kayınbabası Yaşar Lekesizin evine gitti, aileyle kavga ettikten sonra ayrıldı.
Murat Geçer, bir süre sonra kendisiyle aynı ismi taşıyan babası Murat Geçer ve amcaları Birsoy ve Erman Geçer ile birlikte Yaşar Lekesizin evine geldi. İki aile arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü.
Yaşar Lekesiz, damadının babası Murat Geçer ile amcaları Birsoy Geçer ve Erman Geçeri bıçakla yaraladı. Yakındaki özel bir hastaneye giden 3 kişiden Murat Geçer, hayatını kaybetti. Gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Yaşar Lekesiz tutuklandı.
SORUŞTURMA TAMAM, İDDİANAME HAZIR
Olayla ilgili hazırlanan iddianame Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, damat Murat Geçerin olay günü öğle saatlerinde C.L.nin ailesinin evine geldiği, burada yaşanan kavga esnasında C.L. ile kardeşleri İ.L., C.L. ve babaları Yaşar Lekesize yumruk attığı bilgisine yer verildi.
Kavganın ardından kendi evine dönen Murat Geçerin olayı ailesine anlatmasının ardından babası Murat Geçer ve amcaları Birsoy Geçer ile Erman Geçer eşliğinde olay yerine geri döndüğü belirtilen iddianamede, iki ailenin kavgası sırasında Yaşar Lekesizin mutfaktan aldığı bıçak ile Murat Geçeri göğsünden ve sırtından, Birsoy Geçeri göğsünden ve karın boşluğundan, Erman Geçeri ise göğsünden ve elinden yaraladığı belirtildi.
YERE DÜŞTÜĞÜM SIRADA ELİMDEKİ BIÇAKLA YARALANDI
İddianamede, sanık Yaşar Lekesizin ifadesine de yer verildi. Yaşar Lekesiz ifadesinde,
Ailecek evde otururken dışarıdan bana yönelik küfür ve bağrışmalar duydum. Daha sonra bina giriş kapısının tekmelenerek kırıldığını ve evimin camlarının taşlarla kırıldığını gördüm.
Damadım Murat Geçer, babası Murat Geçer ve amcaları Birsoy Geçer ile Erman Geçer evimin kapısını tekmeyle kırarak içeri girdiler. Girer girmez, Kızını öldüreceğiz, seni öldüreceğiz. Oğlunu vuracağız diye tehdit ettiler.
O sırada mutfaktan bıçak alıp, kapının önüne geldim. Damadım, babası ve amcaları, bana ve kızlarıma sopa ve yumruklar ile vurmaya başladılar. Arbede esnasında yere düştüm. O sırada Birsoy Geçer beni tutarak hareket etmemi engelliyordu.
Yere düştüğüm sırada elimdeki bıçak damadımın babası Murat Geçeri yaraladı. Ancak bıçağın neresine geldiğini bilemiyorum. O sırada kızlarım ve eşim darp ediliyordu dedi.
EYLEMİN ÖLDÜRMEYE YÖNELİK OLDUĞU KABUL EDİLMELİ
Damat Murat Geçer ve amcaları Birsoy Geçer ile Erman Geçerin ifadelerine de iddianamede yer veren savcı, daha sonra olayla ilgili görüşünü belirtti.
Yaşar Lekesizin hayatını kaybeden Murat Geçere yönelik eyleminin bıçak darbelerinin yeri ve sayısına bakımından hayati tehlike teşkil ettiğini belirten savcı, eylemde kullanılan bıçağın öldürmeye elverişli olduğu ve hedef alınan bölgenin öldürmeye yönelik olduğu bahsinden hareketle eylemin kasten öldürmeye yönelik yapıldığının kabul edilmesi gerektiğine kanaat getirdi.
Aynı gerekçelerle Yaşar Lekesizin Birsoy Geçer ve Erman Geçere yönelik eylemlerinin de her iki kişinin de basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaralanması sebebiyle kasten öldürme maksadıyla gerçekleştirildiğinin kabul edilmesi gerektiğini belirten savcı, Yaşar Lekesizin Murat Geçere karşı kasten öldürme suçlaması ile müebbet hapis cezası almasını talep etti.
Savcı ayrıca sanığın Birsoy Geçer ile Erman Geçeri de yaraladığını hatırlatarak kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla 2 kez 18 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmasını istedi. (DHA) 
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: