• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Bakan Kirişci: Daha fazla üretmesini isteyeceğiz

Konya’ya bir takım ziyaretler kapsamında gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AKP İl Başkanı Hasan Angı’yı ziyaret etti.
Daha sonra MHP İl Başkanı Remzi Karaarslanı ziyaret Bakan Kirişci, burada yaptığı konuşmada; Türkiyeyi de yoran tarım teşkilatlarını da yoran desteklerin çokluğunun ve çeşitliliğinin hiç kimsenin sayamadığı bir boyuta geldiğini belirtti.
Kirişçi, “Bunlarda bir sadeleştirme yapacağız inşallah. Ama bunu söylerken şunu da gözardı etmememiz lazım. Girdileri konuşacağız ama öbür taraftan ürünün kendisini de bugünkü geldiği noktayı da konuşmamız da lazım dedi.
YENİ DÖNEMDE CESARETLENDİRECEĞİZ
TMOnun 2 bin 250 lira olarak açıkladığı buğdayın ton fiyatı, bugün 5 bin liranın üzerinde olduğunu artık herkes biliyor diyen Kirişçi sözlerini şöyle sürdürdü;
*Şimdi bu tarafa da bakmamız lazım. O öyle, ayçiçeği farklı mı? Hayır. Tamam, o da aynı şekilde. Şimdi buradan da şunu ifade etmek isterim. Biz üreticimizi bu yeni dönemde cesaretlendireceğiz.
*Daha fazla üretmesini isteyeceğiz. Sonra da dönüp diyeceğiz ki, ‘Sen üret yeter, biz senin alın terini mutlaka ziyadesiyle karşılayacağız’. Böyle bir dönemi inşallah birlikte yaşayacağız. Tabii karınca misali biz bir yola çıktık.
*Bu çıktığımız yolda niyetlerimiz bizim için öncelikli olarak önemli ama devamında da amellerimiz var. İyi niyetliyiz ama amellerimiz de üreticimizin, çiftçimizin yaşadığı birtakım sıkıntıları dindirecek cinsten olacak. İHA
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: