• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Bakandan İstanbul için hafta sonu uyarısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, karla mücadele çalışmalarının devam ettiği İstanbul Havalimanındaki Operasyon Kontrol Merkezine gelerek incelemelerde bulundu.
Bakan Karaismailoğluna, İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet İlker Haktankaçmaz, İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA CEOu Kadri Samsunlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin ile diğer yetkililer eşlik etti.
TEYAKKUZ HALİNDEYİZ
Karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi alan Bakan Karaismailoğlu, ardından basın toplantısı düzenledi. Sabah saatlerinde başlayıp pazar gününe kadar devam edecek olan yoğun kar yağışı nedeniyle teyakkuz halinde olduklarını belirten Adil Karaismailoğlu, özellikle Marmara Bölgesinde bütün ekiplerle birlikte karla mücadele için çalışmaların olağanüstü bir şekilde devam ettiğini söyledi.
VATANDAŞLARIMIZA BİR SIKINTI YAŞATMADAN
İnşallah herhangi bir sıkıntıyı yaşatmamak için özverili bir çalışma var. diyen  Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;
*Türkiye genelinde 68 bin kilometrelik yol ağımızda 440 adet karla mücadele merkezimizde, karayollarımızda 13 bin tane çalışma arkadaşımız ve 12 bine yakın iş makinasıyla karla mücadele yapıp yollarımızı açık tutmaya çalışıyoruz.
*Özellikle bugün başlayıp pazar günü bitecek olan kar yağışının Marmara Bölgesinde olağanüstü vaziyet ediyoruz. Özellikle İstanbulda Kuzey Marmara otoyolu, TEM otoyolunda bu sabahın erken saatlerinde başlayan karla mücadelemiz devam ediyor.
*Sabahın erken saatlerinde kamyonlar tırlar gibi ağır vasıtalar için kontrollü bir geçiş sağlamıştık. Şu an onu da ortadan kaldırdık. Herhangi bir kısıtlama yok yollarımızda.
*Bir taraftan karla mücadele ekiplerimiz yollarda, bir taraftan merkezlerimizde ekiplerimizden bilgi alarak mücadelemize devam ediyoruz.
*İnşallah bu kontrollü mücadelemizi pazar sabahına kadar da devam ettireceğiz. Vatandaşlarımıza bir sıkıntı yaşatmadan bu süreci atlatmanın çabası içindeyiz.
SEFER İPTALLERİ OLMADI GECİKMELER DE YOK
İstanbul Havalimanındaki uçuşlarda bir problemin olmadığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, şunları söyledi:
*İstanbul Havalimanı dünyanın transit merkezi; göz bebeğimiz. Burada da olağanüstü bir mücadele var. Bütün arkadaşlarımız görevlerinin başındalar. Biz de biraz önce Ankaradan uçakla geldik, herhangi bir sıkıntı yaşamadık.
*Sefer iptalleri olmadığı gibi gecikmeler yok. Bugün İstanbul Havalimanında 752 uçuş planlanmıştı. Bu saate kadar hiçbir sıkıntı olmadan 500ü tamamlandı. Gün içerisinde de 752 uçuşu tamamlayacağız.
*Yarın ve cumartesi için planlarımızı yapmış durumdayız. Bugün hiçbir bir problem yaşamadık. Cuma ve Cumartesi akşam 18.00e kadar herhangi bir problem yaşayacağımızı zannetmiyorum.
CUMARTESİ 18.00, PAZAR SABAH 06.00 ARASINDA SIKINTILI BİR DURUM GÖZÜKÜYOR
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Cumartesi akşam saat 18.00 ile Pazar sabah saat 06.00ya kadar sıkıntılı bir durum gözüküyor, onun içinde tedbirlerimiz aldık. İnşallah orada da bir sıkıntı yaşatmamak için mücadele edeceğiz. Cumartesi akşam ile Pazar sabahı arasındaki sıkıntılı süreci inşallah bütün ekiplerimizle süreci tamamlayacağız ifadelerini kullandı.
İLAVE TREN SEFERLERİ KOYDUK
Ekiplerin Türkiye genelinde 7/24 görevde olduklarının altını çizen Adil Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;
*Hava yolu, kara yolu ve demir yollarında özverili bir mücadele var. Ayrıca hava yollarında yaşanabilecek gecikme için ilave tren seferleri koyduk. Vatandaşlarımız hızlı trenleri de tercih edebilirler.
*Söylediğim gibi şu an için planlanan uçuşlarda sıkıntımız yok. Bütün arkadaşlarımıza, İstanbul Havalimanında, valilikteki, karayolları genel müdürlüğümüze, AFAD, Kızılay ekiplerimize, Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğündeki arkadaşlarımıza büyük özverili çalışmalar için teşekkür ediyorum.
*Bizler de onlarla beraber inşallah pazar günü akşama kadar süreci takip edeceğiz. İnşallah bu süreci bir sıkıntı görmeden atlamanın çabası içinde olacağız. DHA
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: