• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

7 yıldır kayıp olan Emrah’la ilgili acı gerçek ortaya çıktı

Gemerek ilçesinde oturan Emrah Dinçer, 2015 yılında evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı.
Yapılan aramalarda Dinçerin izine rastlanmadı. Sivas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri faili meçhul olayların aydınlatılmasına yönelik çalışma kapsamında 7 yıl önceki dosyayı yeniden açtı.
Ekiplerin yaptığı çalışmada Dinçerin en son Niğde iline gittiği tespit edildi. Emrah Dinçerin Niğdede öldürülmüş olabileceği değerlendirilerek soruşturma genişletildi. Şüphe üzerine Dinçerin Niğdede yaşayan akrabaları İ.Ö., O.Ö., H.Ö., A.Ö. ve H.Ö. hakkında Sivas, Niğde ve Gemerek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Niğdede eş zamanlı yapılan operasyonlar sonucu 5 şüpheli adreslerinde gözaltına alındı.
ÖLDÜRÜP GÖMDÜKLERİNİ İTİRAF ETTİ
Şüphelilerden A.Ö., emniyetteki ilk sorgusunda yeğenleri İ.Ö. ve O.Ö.nün kayınbiraderleri olan Emrah Dinçeri 2015 yılında alacak verecek meselesi nedeniyle öldürdüklerini ve hayvan alım satım için kullandıkları ahırın bahçesine gömerek üzerini betonla kapattıklarını itiraf etti.
İfade üzerine polis ekipleri Ankaradan getirilen Eva isimli kadavra köpeği ile ahır bahçesinde arama yaptı. Köpeğin tepki verdiği yerde kazı çalışması yapıldı. Söz konusu yerde insan vücuduna ait olduğu anlaşılan kemik parçaları ve giysi bulundu. Sivasa getirilerek sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. (DHA)
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: