• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Kiev’den Zelenskiy ile Putin arasında doğrudan görüşme talebi

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba, Kiev’in Ukrayna lideri Zelensky ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında doğrudan görüşme talebinde bulunduğunu belirtti.
PUTİN KORKMUYORSA TOPLANTIYA GELSİN
Kuleba, katıldığı canlı yayında Ukrayna Cumhurbaşkanı ile Vladimir Putin arasında uzun süredir doğrudan bir görüşme istiyoruz. Çünkü hepimiz son kararları onun verdiğini anlıyoruz, özellikle şimdi dedi.
Kuleba, Cumhurbaşkanımız, Putin ile doğrudan görüşme dahil hiçbir şeyden korkmuyor. Putin de korkmuyorsa toplantıya gelsin, otursunlar konuşsunlar şeklinde konuştu.
TÜRKİYEDEKİ GÖRÜŞMEYLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleriyle Antalya’da, 10 Mart tarihinde düzenlenmesi planlanan Demokrasi Forumu’nda, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşeceğini hatırlatan Kuleba, Bir kez daha vurgulamak istiyorum. Sayın Lavrov ciddi konuları konuşmaya hazırsa ben de hazırım dedi.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: