• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Hava durumu sertleşiyor: Kar yağışına saatler kaldı

Son yılların en soğuk mart ayını yaşayan ülkemizi bu hafta kuvvetli kar yağışı bekliyor. Sibiryadan gelecek soğuk hava dalgası yurdun hemen hemen tamamında kar yağışına sebep olacak. İstanbul ve Ankarada 3 gün boyunca kuvvetli kar bekleniyor, İzmirde ise bulutlu ve soğuk bir hava hakim olacak.
İSTANBUL MART ORTASINDA EKSİ DEĞERLER GÖRECEK
Baharın ilk ayı olarak kabul edilen mart ayı İstanbul için sert soğuklara sahne olacak. İstanbulda 12 Mart tarihinde sıcaklıklar -1e kadar inecek, Ankarada -4 dereceyi görecek sıcaklık değerleri, Doğu Anadoluda -7 dereceye kadar düşecek.

ÇIĞ RİSKİ VAR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak; İç Ege, Toroslar mevkisi, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Karadenizin iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadoluda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: