• +90 216 606 3 CHP(247)
  • bilgi@chpgenc.com
  • 09:00-22:00

Rus askerinin hali gündem oldu: Kendisine yemek veren Ukrayna vatandaşlarına teslim oldu

Rusya Devlet Başkanı Putinin geçen hafta perşembe günü Ukraynaya saldırı kararı vermesinden sonra Ukraynanın farklı bölgelerinde çatışmalar devam ederken, yakalanan ya da teslim olan Rus askerlerinin durumu ise bambaşka bir gerçeği gösteriyor

Daha önce yakalanan Rus askerlerinin videolu görüntülerini paylaşan Ukraynalı yetkililer, onların kandırıldık, tatbikata gittiğimizi sanıyorduk, savaş istemiyoruz, eve dönmek istiyoruz sözlerini yayınlamıştı.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiynin yaptığı açıklamalar da aynı tonda olurken, dün sosyal medyada paylaşılan bazı videolar ise bu gerçeği gözler önüne serdi. Zelenskiy, önceki gün Rus askerleri hakkında, Bunlar bir süper gücün askerleri değil. Şaşırmış, korkmuş çocuklar. Rus askerlerinin morali giderek düşüyor demişti. Zelenskiy ayrıca konuşmasında, Biz düşmanın planını bir hafta bozduk. Yıllarca yazılan planları bozduk dedi.
Twitter üzerinden yayınlanan bir videoda ise bu gerçek ortaya çıkıyor. Görüntülerde Ukraynalılara teslim olan bir askerin vatandaşın çay ve yemek vermesi sonrasında gözyaşları içinde kriz geçirdiği görülüyor.
UKRAYNADAN RUS ANNELERİNE ÇAĞRI
Görüntülerde Ukraynalıların verdiği böreği yiyip çay içerken Ukraynalı bir kadının, Annen ile konuşmak istiyorsan telefonumu vereyim demesi sonrasında gözyaşlarına boğuluyor. Telefon ile görüntülü konuşan adam ağlarken, etraftaki Ukraynalılar ise kadına seslenerek, Nataşa, tanrı seninle olsun. Seni sonra arayacağız, oğlun hayatta ve iyi diyor.
Öte yandan Ukrayna Savunma Bakanlığı da yeni bir hareket başlattı Bakanlık, Rus annelerini ülkeye çağırarak savaşta yakalanan ya da teslim olan Rus askerlerini alarak ülkelerine dönmesi çağrısında bulundu.
aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/tools/sitemaps/x/feed_category_news.php’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Paylaşın: